W dniu 10 maja 2022 roku klasa 4c wzięła udział w warsztatach „Las w słoiku”. Uczniowie w asyście pań organizatorek przygotowali miniaturowe ekosystemy  zamknięte w szklanych słojach. Dzieci  z wypiekami na twarzy tworzyły kompozycje z kolorowych roślin, kamieni, piasku, ziemi – własny  mikrokosmos. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się również: jak rośliny oddychają, jak dobrać materiały oraz jak pielęgnować ekosystem, aby służył jak najdłużej. I co najlepsze – wspólna praca wspaniale zintegrowała zespół klasowy. Tworzenie „Lasu w słoiku”  nie tylko poszerza wiedzę na temat przyrody, jest także doskonałą okazją do rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Swoje prace dzieci postanowiły podarować swoim mamom na Dzień Matki. Na pewno nie u jednej mamy pojawią się łzy wzruszenia na widok tych pięknych, miniaturowych ogrodów w szkle.