Kontynuujemy naszą przygodę z nową dyscypliną jaką jest Ultimate Frisbee. Po lekcjach pokazowych z trenerem Michałem Dul w szkole, w piątek 10 czerwca 2022 roku zaznaczyliśmy swój udział i chęć walki w rozgrywkach w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia na terenach boisk trawiastych XIV LO we Wrocławiu. W rozgrywkach uczestniczyli Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w swoich kategoriach. W większości były to zespoły trenujące frisbee w klasach sportowych. Wiedzieliśmy o tym. Nasze cele były inne niż zawodników trenujących. Nie zwycięstwo, bo na ten moment to niemożliwe, ale nauka, próby zdobywania punktów z gry, podpatrywanie lepszych, zdobywanie doświadczenia i zarażenie się tą fantastyczną, pozytywną czystą grą. Plan został wykonany. Start uczniów był udany, zdecydowanie lepszy niż poprzedni. Widać było progres, radość ze zdobytych punktów w grze, co ogromnie cieszyło nie tylko mnie, ale i samych naszych młodych sportowców. Musimy być cierpliwi i ciężko pracować na konkretny sukces w przyszłości. Ten bieżący daje siłę do rozwoju.

Skład drużyny SP99:

1. Dembowska Martyna 4b