W dniu 31 maja 2022 roku uczniowie klasy 4c- jako jedyni z naszej szkoły – wzięli udział w uroczystym otwarciu III Konferencji Dziecięcej na temat równego traktowania „Każdy inny- wszyscy równi”, zorganizowanej przez Wrocławską Radę ds. Równego Traktowania przy Prezydencie oraz Uniwersytet Wrocławski. W sali plenarnej Biblioteki Uniwersyteckiej obradowało 200 dzieci, które zostały wybrane ze wszystkich wrocławskich szkół i przedszkoli. Konferencji towarzyszyły warsztaty, piknik na łące oraz poczęstunek. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki. Pogoda w tym dniu nam dopisała, a zajęcia w plenerze sprawiły wiele radości. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym dla dzieci wydarzeniu i zabrać głos w sprawach dla nas istotnych.