Witamy po dłuższej przerwie! 🙂
Tak jak pisałyśmy na początku roku szkolnego, tegoroczna grupa Destination Imagination podjeła się wyzwaniu konstrukcyjnemu. Na wykonanie tego zadania, dziewczyny z POWER OF GIRLS miały cały rok szkolny.
Zadanie polegało na zrobieniu samodzielnego pojazdu, który stoczy się po zrobionej przez dziewczyny rampie. Następnie auto musiało zderzyć się ze słupem bezpieczeństwa. Zespół musiał również wykonać konstrukcję obrotową (wiatraczek).
Trudność zadania polegała na tym, że dziewczyny musiały stosować się do  konkretnych wytycznych wybranego przez siebie zadania. Konstrukcje musiały zostać w pełni stworzone z surowego drewna i kleju.  Zarówno pojazd kołowy, jak i rampa miały określone wymiary. Pojazd kołowy, po stoczeniu i zderzeniu ze słupem bezpieczeństwa miał nie ulec zniszczeniu, rozpadnięciu.
Pomysł na stworzenie konstrukcji był wyłącznie koncepcją grupy. Wszystkie pomysły to wynik wyobraźni i kreatywności naszych dziewczyn.
Poniżej na zdjęciach przedstawiamy wykonaną konstrukcję i tegoroczny skład grupy: Aleksandra Pyzalska 5c , Matylda Osmulska 6a, Hanna Łaba 6a , Dominika Sosnowska 5c,  Gabriela SIkora 5c, Marissa Gołąbek 6a.
Trenerki: M. Cyganek, D. Tomczyk