W dniu 17.09.2022 Janek Bujnowski, reprezentujący klub Szarża Wrocław, został Indywidualnym Mistrzem Polski w speedrowerze w kategorii U8.
Zawody finałowe odbyły się we Wrocławiu. Janek wygrał wszystkie swoje wyścigi eliminacyjne, następnie wygrywając półfinał trafił do Wielkiego Finału w którym najlepiej wyszedł ze startu, a prowadzenia nie oddał już do końca wyścigu, zostając tym samym najlepszym zawodnikiem speedrowerowym w Polsce w swojej kategorii do 8 lat.

Dodatkowo, 2 tygodnie, temu na torze w Bydgoszczy, odbył się finał Indywidualnego Pucharu Polski, do którego Janek awansował po zwycięstwach i drugich miejscach w serii 4 turniejów eliminacyjnych (Zielona Góra, Leszno, Ostrów, Wrocław). W bydgoskim finale Janek po bardzo dobrej jeździe wywalczył w swojej kategorii 2. miejsce.

tekst: A. Bujnowski (tata Janka)