„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Z tej okazji na sali gimnastycznej, klasom I czytała pani dyrektor Beata Berezowska. Po wysłuchaniu „Rzepki” Juliana Tuwima,  dzieci miały chwilę zabawy,  wcielając się  w bohaterów wysłuchanego utworu.

Na 3 lekcji we wszystkich  klasach 2-3  głośno czytali wolontariusze z klasy: IV b, VI c, VIII c. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały baśni: Andersena , Perrault , fragmentów książek: „Dziewczynka z Krainy Czarów” oraz „Piątka z Zakątka”.

W klasach starszych czytali chętni uczniowie, którzy wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję, szczególnie Wolontariuszom i zapraszam do czytania!

Danuta Barycka-Kamler