W naszej szkole dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować każde Dziecko do dalszej podróży edukacyjnej. W taką podróż zabiera nas teraz „Magiczny dywan”, który nie tylko potrafi latać, ale także posiada ogromną moc edukacyjnych czarów.
Wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w dzisiejszym świecie. „Magiczny dywan”, to nie tylko interaktywna podłoga łącząca w sobie multimedia z aktywnością ruchową, ale przede wszystkim atrakcyjna pomoc edukacyjno – terapeutyczna z bogatą ofertą gier, zabaw i quizów. Zabawa i nauka z wykorzystaniem „dywanu” rozwija u dzieci: dużą motorykę, koordynację wzrokowo – ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie w atrakcyjny i niestandardowy sposób przekazuje wiedzę, ćwiczy pamięć i uczy. Ten wirtualny świat wpłynie pozytywnie na rozwój naszych Uczniów, poprawi ich sprawność fizyczną, rozwinie wyobraźnię, ale przede wszystkim pozwoli dobrze się BAWIĆ! „Magiczny dywan” to miejsce pełne przygód i doświadczania nowych i atrakcyjnych wrażeń przez naszych Uczniów, gdzie mogą m.in. sprzątać jesienny park, chodzić po wodzie w basenie, grać w piłkę nożną, poznawać instrumenty, rozpoznawać emocje, łowić rybki, zbierać banany oraz wiele innych. Dalsze przygody przed nami.
„Magiczny dywan” został zakupiony ze środków finansowych, które szkoła pozyskała w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. W naszej szkole to narzędzie wykorzystywane jest m.in. w czasie zajęć korekcyjno – kompensacyjnych, zabaw w świetlicy szkolnej i pracy najmłodszych klas.

Sylwia Sajór