W dniu 9 listopada 2022 roku liczna grupa uczennic i uczniów klas 4-8 naszej szkoły (w sumie 84 osoby) pod opieką pani Martyny Cyganek, pani Marty Sudoł, pani Elżbiety Jóźwickiej, pani Katarzyny Zedel i pani Kamili Cedler uczciła w oryginalny sposób 104. rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

6 osobowe reprezentacje klas 4-8 wzięły udział w Sztafetowym Biegu z wąsem… wąsem Marszałka Piłsudskiego. Bowiem obowiązkowym elementem, oprócz stroju sportowego, były doczepione, doklejone, namalowane wąsy Marszałka Józefa. Trasa biegowa wyznaczona została w pięknych okolicznościach Parku Wschodniego. Każdy zawodnik z drużyny, po zapoznaniu się z trasą, po rozgrzewce miał do pokonać kilometrową pętlę po wytyczonych i oznaczonych alejkach parkowych. Była moc. Była zabawa. Było świętowanie.

Po ukończonym biegu drużyny pozowały do pamiątkowych zdjęć. Każda klasa otrzymała pamiątkowy okolicznościowy dyplom.

Zespół wf SP99