1. 11. 2022r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze. W skład wyprawki wchodzą: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów literatury dziecięcej, broszura dla rodziców i opiekunów  „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz plakat z literkami do wycinania „Kreatywny alfabet”. Celem kampanii jest zachęcanie dzieci do sięgania po książkę od najmłodszych lat. Wyrabianie nawyku samodzielnego i regularnego czytania. Broszura dołączona do wyprawki jest natomiast poradnikiem dla rodziców podpowiadającym w jaki sposób wspierać dziecko w procesie nauki czytania.

Okazją do wręczenia wyprawki było przedstawienie „Androny i baje Samochwały” w wykonaniu grupy uczniów z kl. II c pod kierunkiem p. Renaty Wichot (reżysera i autora scenariusza).Przez chwilę zapomnieliśmy o szarzyźnie za oknami, słuchaliśmy śpiewu ptaków i byliśmy na kolorowej łące.

Występujący uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a widzowie wyszli zadowoleni.

Serdecznie dziękujemy p. Renacie i uczniom kl. II c.

Danuta Barycka_Kamler