Ekran przenośny Avtek Fold 340 zakupiony został ze środków otrzymanych przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości i od kilku miesięcy służy nam do wielkoformatowej projekcji materiałów multimedialnych w pomieszczeniach szkoły i w plenerze.

Rozległe możliwości ekranu wykorzystujemy na co dzień w czasie wielu wydarzeń szkolnych. Umożliwia on efektowne prezentowanie multimediów przygotowywanych przez uczniów, np. prezentacji i filmów.

We wrześniu tego roku, w holu szkoły, uczniowie mogli oglądać na ekranie materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, wcześniej na ekranie prezentowane były wspomnienia ósmoklasistów, w czasie uroczystości Pożegnania Klas Ósmych. Ekran został wykorzystany także podczas Pasowania na Ucznia, by pokazać Rodzicom, jak minęły pierwsze tygodnie pobytu ich dzieci w szkole.

Ekran jest też przydatny w czasie warsztatów i szkoleń organizowanych w naszej szkole dla dzieci.