Kilka tygodni temu Uczniowie klasy 6c, pod opieką nauczyciela j. polskiego – p. Mileny Opioły, wzięli udział w konkursie „Kwitnąca szkoła”. Zadanie konkursowe polegało na zredagowaniu krótkiego opisu postaci, której imię mogłaby nosić jabłoń zasadzona na dziedzińcu szkoły.

Finał tego miniprojektu zaplanowano na marzec 2023, kiedy to organizatorzy konkursu prześlą do szkół sadzonki polskich gatunków jabłoni z certyfikatem i oficjalnie nadanym przez Uczniów imieniem.

Póki co, nie zdradzamy, jakie imię będzie nosiło nasze drzewko, ale już nie możemy się go doczekać.

Organizatorem konkursu jest Fundacja State of Poland, która od dwóch lat organizuje akcje i festiwale sławiące polskie jabłka i jabłonie. Czas aby cała Polska pokryła się kwitnącymi i owocującymi jabłoniami. Projekt wpisując się w ekologiczną tendencję sadzenia drzew i angażującą lokalną społeczność do działania na rzecz ich wspólnoty.