W środę, 14 grudnia, przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu realizacji programu Akademii Krokieta i Lamy we Wrocławiu i  odebrali oficjalne podziękowanie z rąk twórców AKiLa, przedstawicieli Urzędu Miejskiego Wrocławia, pani Kingi Pisching oraz przedstawicieli Centrum Kształcenia Zawodowego – Pani Dyrektor Anny Chołodeckiej.

Szanowni Państwo!

Pragnę z radością pochwalić się sukcesem, na który ciężko pracowali Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej oraz Nauczyciele Świetlicy.

Podczas wczorajszej gali finałowej Akademii Krokieta i Lamy zostaliśmy wyróżnieni wśród TOP 3 najbardziej aktywnych i zaangażowanych w projekt szkół z Wrocławia. Sukces tym większy, że w projekcie uczestniczyło 87 szkół.

Tytuł Liderów Projektu otrzymała Pani Sara Szwacka – nasz szkolny koordynator AKiL oraz Pani Alicja Mandyna – która była drugą najbardziej aktywną osobą w naszej szkole.

„Nie dyktuję wiedzy, uczę przeżywać” to motto Pani Sary Szwackiej, które najlepiej podsumowuje ideę projektu.

Dziękuję bardzo Pani Wicedyrektor Milenie Opiole za zainteresowanie się projektem, pomoc i zachęcenie Nauczycieli do wzięcia w nim udziału. Podczas uroczystości Pani Milena Opioła odebrała certyfikat dla naszej szkoły.

Warto zauważyć, że Akademia Krokieta i Lamy została pierwszym polskim laureatem konkursu #BeActive Awards, który organizowany jest przez Komisję Europejską jako wyraz uznania za promocję aktywności fizycznej. Częściowo i my przyczyniliśmy się do otrzymania tej nagrody.

Jeszcze raz serdecznie gratuluję Nauczycielom Edukacji Wczesnoszkolnej i Nauczycielom Świetlicy.

Beata Berezowska – dyrektor SP99