Październik przyniósł nam piękną, złotą jesień, podczas której korzystaliśmy z ładnej pogody, bawiąc się na boisku i placu zabaw. W tym miesiącu w świetlicy szkolnej odbyły się także zajęcia poświęcone jesieni, jej oznakom, darom, kolorom i jesiennym zwyczajom zwierząt. Powstało wiele pięknych prac plastycznych na ten temat. Część z nich znalazła się m.in. na wystawie szkolnej pt. „Złota jesień” wraz z pracami starszych kolegów.

W październiku obchodziliśmy także Dzień Drzewa i Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt oraz Dzień Kundelka. Poznawaliśmy ich różnorodność, wartość i konieczność troszczenia się o nie.

Uśmiechaliśmy się również na wiele sposobów, odkrywając poczucie humoru  w Światowym Dniu Uśmiechu. Wymyślaliśmy własne gry planszowe, tworzyliśmy różne kształty w technice origami.

Podczas zajęć świetlicowych pokochaliśmy czytanie książek. Czytaliśmy je na głos i robiliśmy ilustracje do wybranych z nich. Chętne dzieci zgłosiły swoje ilustracje do konkursu w naszej bibliotece i czekają teraz na jego wyniki.

Podzieliliśmy się refleksjami na temat naszych ukochanych pluszaków. Niektóre  z nich odwiedziły nawet naszą szkołę w Dniu Miłośników Pluszaków.

Pamiętaliśmy też o jesiennych tradycjach związanych z Halloween i Świętem Zmarłych. Dzieliliśmy się wiedzą i naszymi przeżyciami związanymi z nimi, odkrywaliśmy ich sens i potrzebę pamiętania o tych, którzy odeszli, pozostając w naszych sercach. Przed nami listopad.