Zajęcia o zawodzie optometrysty w klasie 4a

Podczas jednych z zajęć z wychowawcą uczniowie klasy 4a dowiedzieli się wiele o zawodzie optometrysty. Lekcja odbyła się w ramach realizacji tematyki związanej z doradztwem zawodowym. O swojej pracy opowiedziała dzieciom pani Anna Szpalerska (mama jednego z uczniów klasy 4a). Pani Ania jest optometrystą z wieloletnim doświadczeniem, przy czym nadal rozszerza swoje kompetencje. Podczas zajęć uczniowie poznali różnice między optometrystą, optykiem a okulistą. Ponadto zobaczyli precyzyjnie wykonany model gałki ocznej oraz soczewki kontaktowej. Mogli także przekonać się, jak postrzega otaczającą rzeczywistość osoba z daną wadą wzroku. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem, zadawali dużo pytań i z entuzjazmem przyglądali się różnym modelom.

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy 4a – pani Klaudia Rybarczyk.

Cała klasa jeszcze raz bardzo dziękuje pani Ani za zaangażowanie i ciekawą prelekcję.