W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, nasza szkoła zakupiła urządzenie, które niewątpliwie wzbudza u uczniów wielkie zainteresowanie – drukarkę 3D.

Wykorzystanie drukarki 3D na lekcjach to atrakcyjne dla uczniów urozmaicenie ich przebiegu. Dzięki dużej bazie projektów dostępnych online, mamy możliwość dostosowania wydruku do naszych potrzeb, wieku dzieci i tematu zajęć.

Przedmioty, które możemy wydrukować za pomocą drukarki 3D to na przykład breloki, medale, figurki zwierząt czy pomoce dydaktyczne.

Możliwości drukarki wykorzystujemy w czasie zajęć lekcyjnych już w najmłodszych klasach. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się obsługi urządzenia, poznali jego obszerne zastosowanie i są otwarci na nowoczesną technologię.

Czas wydruku jest zależny od wielkości oraz ilości szczegółów elementu, który chcemy wydrukować. Drukarka Adventurer4 jest niezwykle precyzyjna i niewątpliwie jest doskonałym narzędziem wspierającym edukację na jej każdym szczeblu.

Na zdjęciach Pani Dagmara Półka (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) wraz z uczniami klasy 2d.