Od kilku tygodni w naszej szkole odbywały się liczne działania związane z obchodami Światowego Dnia Wody, święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, które corocznie obchodzone  jest 22 marca.

W szkole zostały przeprowadzone pogadanki, lekcje wychowawcze, warsztaty ekologiczne o wodzie dla klas 3-4-5 prowadzone przez pracowników MPWiK Wrocław, liczne konkursy (wiedzy, fotograficzny, plastyczny, na aktywność klasową- przebranie się za kroplę wody). Wybrane klasy uczestniczyły również w warsztatach w Hydropolis.

Dział Komunikacji Społecznej MPWiK Wrocław ufundował dla naszych dzieci liczne i atrakcyjne nagrody w konkursach: bluzy, ręczniki szybkoschnące, butelki do picia, kolorowanki, kredki, maskotki, rurki do picia, lunchboxy, torby, książeczki tematyczne.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY:

I m – Matylda Osmulska klasa 7a

II m – Emilian Michalczyk klasa 6c

III m – Michał Jurasz klasa 5b

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W KAT. KLAS I-III

I m – Pola Kokot klasa 3a – „Morze w butelce”

II m – Jan Mikołajczyk klasa 3b – „Odcisk zimy”

III m – Matylda Wokan klasa 2a – „O czym szumią topole”

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO W KAT. KLAS IV-VIII

I m – Mateusz Janczewski klasa 7a – „Oczy są zwierciadłem duszy, woda- świata”

II m – Lena Prucnal klasa 4a – „Niesamowity charakter żywiołu”

III m – Amelia Szkwarek klasa 6c – „Wodne odbicie”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO KLAS I-III

I m – Michalina Krukar  klasa 3b – „Moja Pyszna Woda i Kranowa”

II m – Hanna Ludwikowska klasa 3b – „MPWiK pyszną wodę da!”

III m – Marianna Ziemczonek klasa 3b – „Z MPWiK każdy czystą wodę ma!”

NAGRODA SPECJALNA dla Viktorii Szumielewicz z klasy 1a – „MPWiK najlepszą wodę ma!!! Wodę pijemy, dobrze rośniemy!”

WYNIKI ZA AKTYWNOŚĆ KLASOWĄ – DZIEŃ UBRANIA SIĘ JAK NAJBARDZIEJ W KOLORZE NIEBIESKIM, BŁĘKITNYM, ZA KROPLĘ WODY:

I m w kategorii klas I-III – klasa II B.

I m w kategorii klas IV-VIII – klasa IV B.

Gratulujemy! Nagrody dla klas ufundowała Rada Rodziców SP99 w postaci środków finansowych do wykorzystania na potrzeby, przyjemności klasowe w wysokości 100 zł dla każdej klasy.

Serdecznie dziękuję wszystkim Uczennicom i Uczniom za aktywny udział w szkolnych działaniach na rzecz wody.

Dziękuję wszystkim Nauczycielkom i Nauczycielom SP99 za wsparcie i pomoc w organizacji  Dni Wody.

E. Jóźwicka