W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski SP99 uczestniczył po raz pierwszy w konkursie. Wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia pt. „Przegląd Inicjatyw Samorządowych Szkół Podstawowych”. Wybraliśmy temat do realizacji: Społeczność lokalna i jej życie.
Postanowiliśmy wykonać puzzle, które składały się na kształt osiedla Księżę Małe. Na nich zaznaczyliśmy najważniejsze, w naszej ocenie, miejsca mające znaczenie dla społeczności Księża.
Każdy element został wykonany własnoręcznie przez członków Samorządu Uczniowskiego. Wykorzystaliśmy do tego pisaki, kredki, ołówki, nożyczki, papier kolorowy, kartony ze sklepów, klej i brystol. Do tego dołączyliśmy dużą kartę objaśnień pisaną przez jedną z członkiń SU.
Zajęliśmy I miejsce w wyżej wymienionym konkursie, wraz ze Szkołą Podstawową Nr 108 !
To wielki sukces, szczególnie, że w tym konkursie braliśmy udział pierwszy raz!
Na uroczystą galę rozdania nagród i dyplomów pojechały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, p. Wicedyrektor – Milena Opioła i opiekun SU – p. Przemysław Dudek.