Z ogromną radością informujemy całą społeczność szkolną, że nasza szkolna dziewczęca reprezentacja w dniu 2 czerwca 2023 roku zdobyła I miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanych w Środzie Śląskiej.

W półfinałach naszego województwa brały udział mistrzynie powiatów z Bierutowa, Milicza, Malczyc, Brzeziej Łąki, Żmigrodu oraz nasze mistrzynie Wrocławia z SP99.

Poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie. Nasze dziewczęta wyszły z grupy z drugiego miejsca, gdyż w pierwszym meczu przegrały 1:2 z Bierutowem. W drugim meczu grupowym odniosły wysokie zwycięstwo z SP Milicz 7:0.

W półfinałach rozgrywek nasza szkoła pokonała Żmigród 3:0 i awansowała do finału. W finale dziewczęta z pięknym stylu i wysoko zwyciężyły drużynę z Brzeziej Łąki 7:0.

WYNIKI:

I m SP99

II m SP Brzezia Łąka

III m SP Żmigród

IV m SP Bierutów

V-VI m SP Milicz, SP Malczyce

Nasze zawodniczki uzyskały tym samym awans do FINAŁU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, który rozegrany zostanie dnia 13 czerwca w Świdnicy.

Skład drużyny SP99

1. Szala Hanna 6c – kapitan
  2. Domagała Natasza 5a
  3. Dembowska Martyna 5b
  4. Szkwarek Amelia 6c
  5. Dobroszka Oliwia 6c
  6. Gościńska Stefania 3c
  7. Sikora Gabrysia 6c
  8. Wojtasik Kinga 5a
  9. Knap Natalia 6a

Dziewczętom i ich Rodzicom bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Dla nas to wielka duma i radość!

Pragniemy bardzo podziękować panu Dariuszowi Domagale oraz panu Arkadiuszowi Gościńskiemu za nieocenioną pomoc w organizacji wyjazdu na turniej.

Zespół WF SP99