długopisy1długopisy2długopisy3długopisy4

W naszej szkole, jako element wyposażenia zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, pojawiły się długopisy 3D . Zaznajamianie uczniów z technologiami jest niezbędne i wynika z szybkiego rozpowszechnienia techniki we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Ma ono zatem duże znaczenie poznawcze i wychowawcze. Długopis 3D to urządzenie o kształcie długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony filament. Pracując z długopisem uczniowie uczą się wytrwałości, koncentracji i cierpliwości oraz niesamowicie rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i ćwiczą sprawność manualną (np. właściwy chwyt pisarski). Ponadto praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się. Długopisy 3D wykorzystujemy do ćwiczeń na gotowych szablonach, ale także dzieci mają możliwość tworzenia własnych projektów, co daje im poczucie sprawstwa. Zajęcia z użyciem długopisów 3D są ciekawą alternatywą w doskonaleniu wielu umiejętności, ale przede wszystkim, dają dzieciom chwile wytchnienia od codziennych zajęć, a pozytywna energia i emocje poprawiają ogólne samopoczucie.

Sylwia Sajór