laboratorialogo

Nauka przez doświadczenie jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów uczenia się, ponadto mózg skuteczniej reaguje na bodźce wizualne.

Dzięki środkom otrzymanym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, Szkoła Podstawowa nr 99 im. T. Kościuszki we Wrocławiu zakupiła zestaw Gogli Vr, z którego jednocześnie, w toku lekcji, mogą korzystać wszyscy uczniowie uczestniczącej w zajęciach klasy.

Na początku roku szkolnego 2022/2023 obszerna część grona pedagogicznego została przeszkolona z obsługi gogli oraz wykorzystania ich możliwości w codziennej pracy z uczniami.

Zakupiona została również pięcioletnia licencja do portalu ClassVR, który daje nauczycielom możliwość planowania i gromadzenia materiałów dydaktycznych, a następnie ich zaprezentowania uczniom. Nauczyciel ma pełną kontrolę nad obserwowanymi przez podopiecznych treściami oraz umożliwia kierowanie i monitorowanie uwagi dzieci, maksymalizując efektywność nauki.

gogle1gogle2
gogle3Klasa 6c miała możliwość pracować z goglami m.in. podczas lekcji języka polskiego, historii i informatyki. Uczniowie, podążając za wskazówkami nauczycieli, szybko opanowali obsługę sprzętu i z zaangażowaniem przystępowali do wykonywania zadań.

M.in. Przenieśli się do Lwowa, gdzie z lotu ptaka oglądali katedrę łacińską i witraże w jej oknach. Doskonaląc umiejętność redagowania opisu działa sztuki, opisali jeden z nich, ze szczególnym uwzględnieniem łacińskiej inskrypcji na dole.

Milena Opioła