Powoli zbliżają się ku końcowi półkolonie letnie 2023 w Szkole Podstawowej nr 99 we Wrocławiu. W półkoloniach, w dwóch, tygodniowych turnusach, wzięło udział 120 uczestników, którzy pod opieką Wychowawców spędzali czas na terenie szkoły, ale przede wszystkim odwiedzali muzea, kina, parki i inne atrakcje miejskie.

Na sukces półkolonii w szkole pracuje sporo osób. Wychowawcy sprawują nad podopiecznymi bezpośrednią opiekę i każdego dnia z energią i pasją starają się jak najlepiej wypełnić dzieciom czas. Duży wkład w zadowolenie uczestników półkolonii ma również obsługa kuchni i stołówki szkolnej, w której dzieci nie tylko spożywają pyszne, dwudaniowe obiady z deserem, ale również mają możliwość rozwijania swoich talentów kulinarnych, przygotowując własną pizzę.

Dla uczestników półkolonii bardzo atrakcyjne były również wyjścia do kina, wizyta we wrocławskim ZOO, pokazy w muzeum światowego kina Movie Gate i pikniki w dwóch parkach miejskich, w czasie których mogli się zrelaksować, wybiegać i zintegrować. Dużo radości sprawił dzieciom również: spacer po Rynku zakończony wizytą w lodziarni czy zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D. Aby połączyć zabawę z nauką, dzieci odwiedziły również Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe i Pawilon Czterech Kopuł.