W roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynamy realizację projektu AKILIADA, we współpracy dobrze nam znaną Akademią Krokieta i Lamy.

AKILIADA to ogólnopolski projekt skierowany między innymi dla uczniów klas 1-3, gdzie poprzez ruch i zabawę wyruszamy w niezwykłą podróż, która ma na celu zdobywanie wiedzy na temat Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Naszą misją jest ocalenie tradycji olimpijskich przed tajemniczym hakerem. Dzieci na czele z główną bohaterką – Mery Walker, wyruszą w podróż pomiędzy miastami-gospodarzami Igrzysk Olimpijskich (IO) z przeszłości. Naszym zadaniem jest naprawa błędów i usunięcie wszelkich śladów ingerencji intruza, jednocześnie zdobywamy wiedzę o różnych dyscyplinach sportowych, a także o kulturach, językach oraz tradycjach wcześniejszych państwgospodarzy IO. Stawka jest wysoka – Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu muszą się odbyć! Wszystko to okraszone zostanie zdrową porcją ruchu, gwarantującą dzieciom niezapomnianą zabawę!

W AKILIADZIE mamy okazję do łączenia nauki i aktywności fizycznej, a naszą jednostką miary są kilometruchy, wykonując zadania zdobywamy punkty- 1 punkt to 1 kilometruch, co w rzeczywistości daje 1000 przebytych kilometrów od miasta do miasta.

Działania projektowe są wspaniałą okazją do przypomnienia i zaszczepienia u dzieci wartości takich jak szacunek, uczciwość, honorowa postawa, a także dążenie do celu i życia w pokoju nawiązując do Igrzysk Olimpijskich. W życiu, tak jak w sporcie wartości te są podstawą.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej: akiliada.pl – edukacja w ruchu