Przez cały październik, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbywały się „pojedynki” książek. Co tydzień rywalizowały ze sobą kolejne dwa tytuły. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na wybraną książkę podczas danego pojedynku.

Wydarzenie budziło  wśród uczniów sporo emocji. Akcja miała na celu poznanie zainteresowań czytelniczych użytkowników, zwrócenie uwagi na mniej popularne, choć równie ciekawe książki znajdujące się w naszej bibliotece. Poniżej zamieszczono podsumowanie poszczególnych pojedynków.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej bibliotecznej zabawie.

POJEDYNEK I
Martin Widmark, Helena Willis : „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai  .Tajemnica szkoły”  (zwycięzca) kontra: Grzegorz Kasdepke: „Detektyw Pozytywka” .

POJEDYNEK II
Rene Goscinny & Jean-Jacques Sempe: „ Mikołajek”  ( zwycięzca): kontra:Jeff Kinney: „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”.

POJEDYNEK III

Joan Flanagan :” Zwiadowcy .Tom 1 Ruiny Gorlanu” ( zwycięzca) : kontra: Rick Riordan: „Złodziej pioruna”

POJEDYNEK IV

Waldemar Cichoń: „Gdzie jesteś cukierku?”  (zwycięzca) kontra: Wanda Chotomska Pięciopsiaczki”.

Galeria zdjęć: