Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 99 im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu jako jedna z piętnastu szkół z całej Polski ma zaszczyt wziąć udział w projekcie ACTIVE SISTER SCHOOLS. Projekt realizowany jest przez Fundację V4Sport, z pomocą Akademii Krokieta i Lamy, we współpracy z organizacjami sportowymi z Ukrainy i Danii. Projekt ma na celu wsparcie ukraińskich dzieci i integrowanie ich z rówieśnikami ze szkół z Polski i Danii.

Z wyzwaniami w każdym miesiącu w sportowych konkurencjach zmierzą się uczniowie klasy 2c pod przewodnictwem pani Sary Szwackiej.

„Co miesiąc wykonujemy powierzone zadania, wypełniamy pamiętnik i poznajemy naszych kolegów z Danii i Ukrainy, a przy tym świetnie się bawimy. Cały projekt prowadzony jest w języku angielskim.”

15 września 2023 roku odbyła się wideokonferencja, będąca oficjalnym startem akcji ACTIVE SISTER SCHOOLS. W trakcie konferencji nasi uczniowie wraz z opiekunem połączyli się z wszystkimi przedstawicielami pozostałych szkół z Polski, Danii i Ukrainy, biorącymi udział w projekcie. Warto zaznaczyć, że w tym przedsięwzięciu bierze udział 15 szkół z danego kraju, czyli 45 klas. Team tworzy jedna szkoła z Polski, jedna z Dani i jedna z Ukrainy, w sumie 15 międzynarodowych drużyn. Nasza klasa tworzy team 11, o nazwie „Proud Penguin Paula”.

Zachęcamy do śledzenia naszych postępów i trzymania kciuków!

Best regards,

klasa 2c z panią Sarą

and

V4Sport Foundation Team
Active Sister Schools Project Coordinator

@V4Sport

#V4Sport