15 i 17 listopada klasa VII C brała udział w projekcie teatralnym proponowanym przez Urząd Miasta Wrocławia. Wykonawcami byli: Teatr Muzyczny Capitol oraz Stowarzyszenie Edukacja Krytyczna.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych z edukatorką w szkole, byli na przedstawieniu pt. „Otworzy się ziemia” na podstawie słynnego, niemieckiego pisarza Bartolta Brechta oraz mieli okazję na bezpośrednią rozmowę z aktorami teatralnymi po wydarzeniu.
Na najbliższych zajęciach z wychowawcą projekt został zamknięty wspólną analizą emocji, odczuć i wyrażaniem własnego zdania przez uczniów.
Spektakl „Otworzy się ziemia” dotykał trudnych tematów: bezdomności i uzależnień. Uczulał uczniów, w swym mocnym przekazie, na powyższe problemy.
Opiekunami grupy byli: p. Dominika Bachar (nauczycielka języka angielskiego) i p. Przemysław Dudek (wychowawca).