Źródło: https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/teatr/komedia

Integralną częścią realizowanego w Szkole Podstawowej nr 99 procesu edukacji są wyjścia edukacyjne. Wiadomo, że ich organizacja i przebieg stanowią jednocześnie nieodłączny element wychowania – traktowanego jako proces i ujętego w Programie wychowawczo-profilaktycznym (nowelizowanym każdego roku).

W szkolnym środowisku przyjęło się, że uczniowie z różnych powodów – wybierając miejsce klasowego wyjścia – rzadko wskazują na teatr.

Teatralny spektakl to dla młodego odbiorcy wyzwanie: kontakt z odgrywającymi na scenie role aktorami, konieczność uważnego śledzenia scenicznych zdarzeń i wymagana od teatralnego widza szczególna dyscyplina na widowni – oznaczają, że trzeba się wykazać większą wrażliwością na odbierane dzieło i wyższą kulturą komunikacji – choćby wzajemnej.

27.11.2023 r. uczniowie klasy VIII A udali się do Wrocławskiego Teatru Komedia na spektakl pt. „Zemsta”

W organizację wyjścia zaangażowali się – świadomi kulturowego znaczenia teatru – Rodzice (wpłaty dokonywane elektronicznie, przekazanie środków na konto Teatru, zakup i dostarczenie biletów).

Spektakl poprzedził wygłoszony przez prezentera ciekawy wykład na temat wybranych wydarzeń z biografii Aleksandra Fredry oraz niezwykłych okoliczności powstania komedii „Zemsta”.

Spacer parkiem Staromiejskim, pobyt we Wrocławski Teatrze Komedia, chwile oczekiwania na rozpoczęcie spektaklu i obejrzenie Zemsty „na żywo” – zapewniły uczniom kulturalną przygodę edukacyjną, jedyną w swoim rodzaju.

Anna Smolińska, Zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych

Bartosz Mazurkiewicz, Zespół nauczycieli przedmiotów ścisłych