Czy pamiętacie pytanie z listopadowej AKILIADY – gdzie odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku?

Tak, w Rio de Janeiro, w  drugim co do wielkości mieście w Brazylii, a do 1960 roku jej stolicy. W tym mieście i okolicach mieszka 12 milionów mieszkańców. Znajduje się tam  wzgórze zwane Głową Cukru, obiekty olimpijskie, a w samym Rio odbywają się największe karnawały.

W Rio de Janeiro wyruszyliśmy w pościg za brakującym elementem – dyskiem. Rozwiązując zagadki w ruchu, nie tylko próbowaliśmy odzyskać dysk, ale również zdobywaliśmy wiedzę na temat Brazylii i odkrywaliśmy ciekawostki o atrybutach sportów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Finalnie dysk udało nam się zdobyć, trafił do serwerowni. W styczniu lecimy w kolejne miejsce. Jakie? Tym razem pytanie brzmi, gdzie odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku, wiecie?!

Przypominamy, że AKILIADA to pierwszy w Polsce projekt edukacyjny łączący naukę z aktywnością fizyczną i zabawą, dzięki czemu umożliwia realizację siódmego priorytetu polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024, w zakresie zachęcania i wspierania dzieci do rozwijania ich aktywności fizycznej. Szkoła Podstawowa nr 99 im. T. Kościuszki we Wrocławiu bierze aktywny udział w realizacji projektu.

Dowiemy się już w styczniu! Do zobaczenia!

#AKILIADA #edukacjawruchu #AKIL

@AkademiaKrokietaiLamy