W naszej szkole, w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, wykorzystujemy długopisy 3D. To nowoczesne narzędzia do rysowania trójwymiarowych modeli, które wspierają procesy poznawcze poprzez zmysł dotyku, poprawiają rozwój motoryczny uczniów, usprawniają koncentrację uwagi i pamięci, stymulują integrację sensomotoryczną, usprawniają motorykę małą i dużą.

Podczas pracy z długopisem 3D uczniowie wykorzystują gotowe szablony lub własne pomysły. Tworząc projekty angażują wyobraźnię, uczą się cierpliwości, koncentracji, precyzji i wytrwałości. Dzieci chętnie pracują na zajęciach z wykorzystaniem długopisów3D. O zaletach korzystania tych narzędzi można mówić wiele: praca z nimi uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię.

Wioletta Krawczyk