W naszej Szkole korzystamy z Magicznego Dywanu, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Można na nim często  spotkać dzieci z klas I-III, które podczas zajęć świetlicowych, ale też i na niektórych przerwach między lekcjami, zgłębiają jego tajniki bawiąc się w różnorodne gry i odpoczywając. Dzięki MG dzieci rozwijają swoje umiejętności np. koncentracji uwagi, sprawności ruchowej, refleksu, logicznego myślenia, koordynacji, przewidywania wydarzeń, współdziałania, przestrzegania zasad, cierpliwości, radości z wygranej i wytrwałości w doskonaleniu wyników. Te zabawy ruchowo-rozwojowe sprawiają im wielką przyjemność. Część dzieci ma już nawet wśród nich swoje ulubione. Magiczny Dywan działa na wiele zmysłów i wciąż stanowi wspaniałą atrakcję:)