Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest wykorzystywany przez nauczycieli do codziennej pracy z uczniami, jak i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz w bieżącej pracy świetlicy szkolnej.

Zasoby Laboratorium Przyszłości takie jak m.in. drewniane klocki Linden służą do kreatywnego rozwoju wyobraźni i motoryki u dzieci. To także ciekawa, wspomagająca integrację forma do nauki pracy w grupie. Zabawa tymi prostymi w budowie i ekologicznymi klockami wspiera umiejętność nieszablonowego myślenia u dzieci. Uczniowie konstruując budowle według własnego pomysłu, nabywają umiejętności twórczych.

W miarę upływu czasu istnienia Szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, rozwijane są umiejętności nauczycieli i uczniów związanych z korzystaniem z zasobów programu. Sprzęt ten stanowi też ułatwienie i uzupełnienie dla propozycji metod nauki, terapii i zabawy.

Zachęcamy do korzystania!