W dniu 13 marca 2024 roku nasza szkolna reprezentacja w składzie:

Hanna Łaba 8a

Zofia Stachów 8a

Matylda Osmulska 8a

wzięła udział w Mistrzostwach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Strefy wrocławskiej w tenisie stołowym dziewcząt rozgrywanych na obiekcie OSIR w Brzegu Dolnym.

Do ½ etapu wojewódzkiego awansowały szkoły, które zajęły w Mistrzostwach Wrocławia miejsca 1-3: SP99, SP 65, SP 74 oraz mistrzynie powiatów: wołowskiego – ZSP 1 Brzeg Dolny, oławskiego – SP Wierzbno, średzkiego – SP Ciechów, oleśnickiego – SP Dziadowa Kłoda oraz trzebnickiego – SP Kuźniczysko.

Nasze Dziewczęta najpierw rozgrywały mecze w grupie, mierząc się z  SP Ciechów, SP Dziadowa Kłoda oraz SP Kuźniczysko, zajmując w grupie 1 miejsce.

Następnie w półfinałach zmierzyły się z SP65 wygrywając 3:0 i awansując do finału.

W finale nasze reprezentantki grały z ZSP 1 Brzeg Dolny. Był to bardzo trudny pojedynek, zwłaszcza, że dziewczęta z Brzegu Dolnego to utytułowane zawodniczki w województwie i na arenie ogólnopolskiej, trenujące tenis stołowy od kilku lat. Ten mecz nasze dziewczęta niestety przegrały.

Wyniki:

1m – ZSP 1 Brzeg Dolny

2m – SP 99 Wrocław

3m – SP Kuźniczysko

Ogromne gratulacje Dziewczęta!!!

Osiągnęłyście ogromy sukces!!!

Z II miejsca nasza reprezentacja nadal pozostaje w rozgrywkach i ścisły finał wojewódzki zagra już 25 marca 2024 roku w Brzegu Dolnym. Trzymajcie kciuki!!!

Serdeczne podziękowania kieruję do pana Wojciecha Łaby, który zagwarantował całej naszej drużynie sprawną i bezpieczną podróż.

Elżbieta Jóźwicka