14 marca 2024 roku odbył się w szkole Półfinał VII Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” dla uczniów klas I-VIII.
Warunkiem kwalifikacji do półfinału było poprawne rozwiązanie przynajmniej pięciu testów związanych ze wskazanymi przez organizatora i przeczytanymi przez ucznia książkami.
Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów naszej szkoły. Konkurs ukończyło i zakwalifikowało się do półfinału 11 uczniów:

Alicja Nowicka  kl. I a, Wiktoria Dudziec kl. III a , Szymon Gdaniec  kl. III b, Patryk Dudziec kl. IV a, Michalina Krukar kl. IV a, Laura Michalczyk kl. V b, Wojciech Kowalczyk, Paweł Krawczyk, Emilian Michalczyk , Aleksandra Pyzalska z kl. VII c i Matylda Osmulska z kl. VIII a

Brawa dla wytrwałych i zaczytanych!!!

Test półfinałowy dotyczył jednej wskazanej książki.
Klasy I-III: „Mania dziewczyna inna niż wszystkie” Julity Grodek
Klasy IV-VI: „Dynastia Miziołków” Joanny Olech
Klasy VII-VIII: „Obronić królową” Barbary Kosmowskiej.

Do finału zakwalifikowały się: Alicja Nowicka z kl. I a oraz Michalina Krukar z kl. IV a.

Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym do kolejnego etapu i życzymy połamania piór!!!

Danuta Barycka-Kamler

Szkolny koordynator