Można rzec, że jest to już tradycja Szkoły Podstawowej nr 99 im. T. Kościuszki we Wrocławiu – co roku, wraz z nadejściem wiosennej aury, obchodzimy KREATYWNĄ ŚRODĘ BEZ PLECAKA.

Oznacza to, że w tym dniu uczniowie nie przynoszą do szkoły typowych przyborów i pomocy dydaktycznych, a podstawę programową realizujemy w sposób jeszcze bardziej kreatywny niż na co dzień. Szukamy nowych metod nauczania i uczenia się, wykorzystujemy nieoswojone dotąd technologie i zasoby multimedialne, tworzymy, tworzymy, tworzymy, a przy okazji zdobywamy wiedzę i umiejętności oraz świetnie bawimy.

Poniżej prezentujemy tylko mały wycinek tego, co zadziało się w ostatnią środę przed świętami.

Uczniowie mieli okazję:

• pracować w grupach podczas różnorodnych gier i turniejów edukacyjnych, które wprowadzały element rywalizacji, ale przede wszystkim integrowały zespoły klasowe,
  • brać udział quizach przedmiotowych,
  • utrwalać słówka z j. niemieckiego i j. angielskiego z wykorzystaniem gier internetowych,
  • tworzyć plakaty do poznanych wierszy i prezentować je przed swoimi koleżankami i kolegami,
  • tworzyć malowidła z użyciem kredy, rzeźbić w masie solnej,
  • wykorzystywać w sposób kreatywny i twórczy materiały z recyklingu,
  • kolorować gigantyczne kolorowanki,
  • kodować i tworzyć obrazki 3D,
  • tworzyć kreatywne, kolorowe gazetki ścienne,
  • bawić się w kartografów i tworzyć mapy,
  • skanować kody QR, które prowadziły ich do wskazanych aktywności ruchowych, po których wykonaniu mierzyli tętno powysiłkowe;