W dniach 11.03 – 27.03.2024 r. w naszej szkole realizowane były treści edukacyjne związane z profilaktyką wad postawy ciała pt.: „Trzymaj się prosto!”.

Cel kampanii to zapobieganie wadom postawy wśród dzieci poprzez pokazanie i utrwalanie prawidłowych nawyków trzymania sylwetki, poznania ćwiczeń na prosty kręgosłup, poznanie ćwiczeń śródlekcyjnych i relaksacyjnych.

Na dodatkowych zajęciach gimnastyki korekcyjnej uczniowie wzmacniali mięśnie posturalne, ćwiczyli mięśnie stóp, pracowali nad oddechem, wydłużali kręgosłup i odciążali kręgosłup w pozycjach Klappa.

W holu szkoły wyeksponowana została gazetka tematyczna. Uczniowie klas VI i VII przeprowadzili ćwiczenia śródlekcyjne dla młodszych koleżanek i kolegów.

Zespół WF SP99