Dzięki, zakupionej w ramach projektu Laboratorium Przyszłości, drukarce Adventurer4, nasi uczniowie mogą oglądać proces wydruku 3D różnych przedmiotów. W drukarce można przetwarzać zarówno projekty gotowe, jak i te zrobione samodzielnie. Czas pracy drukarki jest bardzo zróżnicowany i zależy od kilku czynników – wielkości wydruku, szczegółów projektu oraz ustawień prędkości (można ją dostosować według swoich preferencji). Wydruki z naszej drukarki są precyzyjne i trwałe.

Nasza drukarka 3D pomogła nam stworzyć prezenty dla uczniów, którzy brali udział w naszym szkolnym konkursie Bezpieczne Ferie. Wszyscy uczestnicy otrzymali breloki z podpisem, które możecie Państwo zobaczyć na zdjęciu. W drukarce tworzymy również pomoce dydaktyczne, a nawet przedmioty biurowe, takie jak: pojemnik na kartki czy organizer. Bardzo przydatne okazały się naprawdę głośne gwizdki, które służą pomocą nauczycielom, zwłaszcza podczas zajęć na boisku szkolnym.

Nasza szkoła posiada dwie drukarki oraz dużą ilość filamentów w różnych kolorach dla urozmaicenia wydruków. Z drukarek korzystają uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 pod opieką nauczycieli. Jedna drukarka znajduje się w sali komputerowej i jest pod opieką Pana Bartosza Mazurkiewicza, druga jest pod opieką Pani Dagmary Plutowskiej i mieści się w sali klasy 3d.

Dużą wiedzą oraz pomocą przy wydrukach 3D służy wszystim uczeń klasy 7c – Emilian Michalczyk, który swój wolny czas przeznacza na projektowanie  i doskonalenie wydruków.

Drukarka 3D jest świetnym narzędziem, które wprowadza w nowoczesne technologie i pozwala rozwijać swoje umiejętności majsterkowania i projektowania. Urządzenie to pokazuje uczniom, że można utworzyć wymyślone oraz wymagane części w sposób samodzielny i szybki. Praca z drukarką 3D stanowi urozmaicenie lekcji i wspiera edukację w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii.

D. Plutowska