Na przełomie lat szkolnych 2023 i 2024 – tj. w grudniu 2023 r. i w styczniu 2024 r. zorganizowano szkolenia dla uczniów klas VIII A I VIII B w zakresie aktualnie obowiązujących zasad elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu.

Kilkugodzinne szkolenia przeprowadzili edukatorzy z Centrum Kształcenia Zawodowego, działającego we Wrocławiu, przy ul. Strzegomskiej 49 A.

Na każdy blok szkoleniowy złożyły się:

– część teoretyczna;

– część praktyczna;

– indywidualny trening rekrutacyjny uczestnika szkolenia;

– profile kształcenia zawodowego we Wrocławiu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że każdy uczeń i rodzic może uzyskać indywidualną pomoc – w drodze konsultacji – w zakresie praktycznego stosowania zasad elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pod numerem telefonu: 71 798 67 00 (Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, ul. Strzegomskiej 49 A).

Wszyscy kuratorzy oświaty, w tym Dolnośląski Kurator Oświaty, wydali już zarządzenia w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, a także terminu składania wymaganych dokumentów na rok szkolny 2023/2024 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych.

Poniżej – opis wybranych czynności i wskazanie terminów ich realizacji obowiązujących w systemie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024.

WYBRANE OGÓLNE ZASADY

Podane poniżej zasady dotyczą kandydatów uczęszczających obecnie do szkół prowadzonych przez Miasto Wrocław.

1. Szkoła, do której obecnie uczęszcza kandydat, w odpowiednim terminie, wyda login i hasło tymczasowe do systemu rekrutacji.
  2. Po wejściu na stronę: rekrutacje.edu.wroclaw.pl i kliknięciu w poziom rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie możliwość wejścia do systemu za pomocą otrzymanego loginu i hasła.
  3. Po wpisaniu: loginu i hasła do elektronicznego systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych nastąpi wymuszenie zmiany hasła. Należy pamiętać, że nowe hasło musi się składać z przynajmniej 8 znaków bez polskich liter, w tym musi mieć 1 małą literę, 1 dużą literę, cyfrę oraz znak specjalny !$%

Nowe hasło ważne będzie 90 dni – po tym okresie system wymusi kolejną zmianę hasła.

1. Po zmianie hasła można wypełnić, zapisać i wydrukować wniosek o przyjęcie do szkoły.
  2. Należy pamiętać, aby przy wypełnianiu wniosku podać adres e-mail, który będzie używany w celu przypomnienia hasła.

UWAGA!

Opis funkcjonowania elektronicznego systemu rekrutacji znajdą Państwo na stronie: www.rekrutacje.edu.wroclaw.pl.

Elektroniczny system rekrutacji już podczas logowania na stronie naboru rekrutacje.edu.wroclaw.pl przekieruje użytkownika do panelu wpisania loginu i hasła Profilu Zaufanego.

WYBRANE CZYNNOŚCI I TERMINY

Złożenie (lub zmiana) wniosku (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna) o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału wstępnego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, wraz z dokumentami: od 16 maja 2024 r. do 29 maja 2024 r. – do godz. 15.00.

Złożenie (lub zmiana) wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna) wraz z dokumentami, z wyłączeniem szkół i oddziałów dwujęzycznych, oddziałów międzynarodowych, oddziałów wstępnych, oddziałów przygotowania wojskowego, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji: od 16 maja 2024 r. do 17 czerwca 2024 r. – do godz. 15.00.

Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie: od 16 maja 2024 r. do 16 lipca 2024 r.

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty: od 21 czerwca 2024 r. do 05 lipca 2024 r. – do godz. 15.00.

Możliwość zmiany przez kandydata wniosku o przyjęcie do szkoły lub złożenie nowego wniosku: od 21 czerwca 2024 r. do 05 lipca 2024 r. – do godz. 15.00.

Możliwość zmiany przez kandydata wniosku o przyjęcie do szkoły lub złożenie nowego wniosku z uwagi na zmianę szkół, do których kandyduje: od 21 czerwca 2024 r. do 05 lipca 2024 r. – do godz. 15.00.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły: 15 lipca 2024 r. – do godz. 15.00.

Źródło:

Załącznik nr 1 do Zarządzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Nr 2/2024 z dnia 29 stycznia 2024 r.

Anna Jeleń-Smolińska, Bartosz Mazurkiewicz