Plener malarski, turniej szachowy, gry i zabawy ruchowe, lekcje muzealne, warsztaty z wykorzystaniem klocków Lego, spacery i zabawy na świeżym powietrzu, czyli I turnus półkolonii letnich w SP 99.

I turnus półkolonii letnich w naszej szkole dobiegł już końca. Rozpoczął się od przypomnienia zasad bezpieczeństwa, kilku zabaw integracyjnych, pikniku w pobliskim Parku Wschodnim oraz zabaw na placu zabaw. Uczestnicy półkolonii mogli również wziąć udział w krótkim plenerze malarskim, a w kolejnych dniach nauczyć się grać w szachy i konstruować mobilne roboty z klocków Lego. Aby schować się lekko przed słońcem, a jednocześnie lepiej poznać swoje miasto i jego historię, dzieci zwiedziły Centrum Nauki Zajezdnia oraz uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Archeologicznym. Po powrocie do szkoły codziennie czekał na nich smaczny obiad i deser przygotowywany przez naszą kuchnię. Mogły odpocząć w czasie krótkiego seansu filmowego, pograć w gry planszowe, wziąć udział w zabawach ruchowych. Ostatniego odbył się spacer po Księżu Małym zakończony wizytą w lodziarni.