Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. Dyrektor Beata Berezowska ogłosiła rozpoczęcie wakacji, wybrzmiał ostatni dzwonek. Za nami czas pożegnań, wzruszeń, podsumowań, celebrowania sukcesów i dzielenia radości. Był to dobry rok! Obfitował w indywidualne sukcesy uczniów i całej społeczności szkolnej.

Kilka dni przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by wspominać czas, który klasy ósme spędziły w SP 99. Zdawało się, że minęła zaledwie chwila, moment, a jednak przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami i rodzicami stali już młodzi, prawie dorośli ludzie, którzy dopiero co byli pierwszoklasistami.

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, wspólnego zaśpiewania hymnu i wystąpienia dyrektora szkoły. Następnie, zgodnie z tradycją SP 99, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar nowemu pocztowi sztandarowemu.

Po wręczeniu kwiatów i podziękowaniach, uczniowie klas ósmych zaprezentowali krótki skecz prezentujący (z charakterystycznym dla tegorocznym absolwentów humorem) życie szkolne.

Ten wieczór trwał jeszcze długo, ponieważ zwieńczył go radosny, taneczny i pełen świetnej zabawy Bal Absolwentów.

21 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się na boisku, by w promieniach słońca usłyszeć ostatni dzwonek. Dyrektor Beata Berezowska, wraz z wicedyrektorami, wychowawcami i przedstawicielami Rady Rodziców, wręczyła nagrody i wyróżnienia: Kryształową Sowę dla najlepszego Absolwenta – uczennicy klasy 8b Lidii Kisiel, Życzliwki dla najbardziej życzliwych uczniów każdej z klas, nagrodę Złotej Sowy za wysokie wyniki w nauce i zachowanie.

Był to też czas na zaakcentowanie symbolicznego przejścia klas 3. do kolejnego etapu edukacyjnego. Trzecioklasiści, prezentując zabawną część artystyczną, udowodnili, że są gotowi, by wejść do grona klas starszych.

Świadectwa odebrali również tegoroczni absolwenci. Nagrodzeni gromkimi brawami prezentowali je z dumą na środku boiska.

Po krótkich spotkaniach z wychowawcami w klasach, ostatnich uściskach i pożegnaniach dla wszystkich uczniów naszej szkoły rozpoczęły się wakacje!