„Lato, lato, lato czeka…” słowa tej piosenki rozpoczęły wakacje, ale towarzyszyły również uczestnikom II turnusu półkolonii letnich zorganizowanych w naszej szkole. Pogoda nieco zaskakiwała, jednak nie pokrzyżowała planów, więc przygód było całe mnóstwo.

Uczestnicy II turnusu półkolonii letnich w SP 99 rozpoczęli tydzień od kreatywnych zajęć z wykorzystaniem klocków Lego. Budowali, konstruowali, programowali i sterowali stworzonymi przez siebie pojazdami i robotami. Przy okazji, pracowali w grupach i uczyli się efektywnej współpracy.

Udali się również na spacer do pobliskiego Parku Wschodniego, aby nazbierać kwiatów i ziół do zielników, z których wychowawcy półkolonii stworzyli małą wystawę. Uczniowie mogli także lepiej się poznać i aktywnie spędzić czas, bawiąc się na kilku pobliskich placach zabaw, spacerując uliczkami Wrocławia i pałaszując wspólnie wyśmienite lody.

By półkolonie wiązały się dla dzieci z przyjemnymi wspomnieniami smakowymi zadbała obsługa kuchni szkolnej. Panie kucharki każdego dnia serwowały pyszny, dwudaniowy obiad zakończony deserem.

Czas półkolonii to również czas nabywania nowej wiedzy, doświadczeń i umiejętności. W programie półkolonii w SP 99 ujęta została wizyta w Centrum Historii Zajezdnia, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach z tworzenia szablonów i malowania z ich wykorzystaniem. Na placu przed budynkiem Centrum mogły również uwolnić swoją wyobraźnię i malować kredą po chodniku.

Odbyły się również lekcje w muzeach miejskich w Pałacu i w Ratuszu, w czasie których „półkoloniści” mogli poznać historię Wrocławia i pooglądać zbiory z przeszłości.

Ostatniego dnia dzieci udały się do kina. Był to czas odpoczynku, śmiechu, relaksu przy odrobinie, no może trochę więcej niż odrobinie, popcornu.

Program półkolonii dofinansowany jest przez Gminę Wrocław.