Już 25 stycznia 2020 roku rozpoczyna się w Chinach Nowy Rok.
Nadchodzącym miesiącom patronować będzie szczur, jedno z dwunastu zwierząt występujących w chińskim zodiaku. Znak ten cechuje spryt i inteligencja, a osoby urodzone w roku szczura są zwykle ambitne, kreatywne i pełne uroku osobistego.
W chińskiej kulturze uroczystościom noworocznym towarzyszą liczne przygotowania, w końcu samo świętowanie trwa ponad 2 tygodnie. Dla Chińczyków jest to czas niezwykły, odwiedzają wówczas swoje rodziny, często znajdujące się na co dzień setki, tysiące kilometrów od ich miejsc zamieszkania. Święto Wiosny to przede wszystkim czas spędzany z rodziną i bliskimi, odwiedzania krewnych, wspólnego biesiadowania, licznych obrzędów i przesądów. Najważniejszym dniem jest wigilia Nowego Roku, kiedy najbliżsi wspólnie przygotowują i spożywają tradycyjne potrawy, składają ofiary i obdarowują się prezentami, wśród których prym wiodą czerwone koperty z pieniędzmi, które mają obdarowanym zapewnić pomyślność i dobrobyt w Nowym Roku. Wraz z nadejściem zmroku pojawiają się też fajerwerki, które mają za zadaniem swoim hukiem i światłami odstraszyć złe duchy.
W tym roku Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim ma przyjemność zaprosić na noworoczne uroczystości, które odbędą się 24 stycznia o godzinie 13:00 w jednej z najpiękniejszych sal Uniwersytetu Wrocławskiego, Oratorium Marianum. W programie przewidziane są liczne atrakcje, takie jak tradycyjny pokaz Tańca Lwa, pokaz tai chi z wachlarzami, liczne klasyczne chińskie utwory muzyczne oraz zabawy i gry.