Obecny rok szkolny obfituje w wiele zajęć muzycznych prowadzonych przez wychowawców świetlicy. Jedną z nowości są zajęcia, podczas których uczniowie grają na instrumentach nazywanych boomwhackers (bum bum rurki). Czym są owe bum bum rurki? To kolorowe, lekkie tuby o różnej długości. Każdemu kolorowi odpowiada inny dźwięk. Jest on wydobywany poprzez uderzenie rurką o jakąś powierzchnię.  Najczęściej stanowi ją nasza dłoń, kolano, bądź też podłoga. Im krótsza tuba, tym wydobywa się z niej wyższy dźwięk. Podstawowy zestaw rurek zawiera osiem dźwięków, które odpowiadają gamie C-dur. Podczas pierwszych zajęć uczniowie starali się zapamiętać dźwięki wydawane przez poszczególne tuby. Uczyliśmy się także grania prostych melodii takich jak: Panie Janie, Kurki Trzy.