Dnia 10.10.2017r. klasa 3 a pojechała na wycieczkę do Pokrzywnej.  Wyprawę do Rosenau – Zaginionego Miasta dzieci rozpoczęły od przejścia szlakiem prowadzącym przez Park Krajobrazowy Gór Opawskich z Jarnołtówka do Pokrzywnej. Wędrując, bacznie obserwowały przyrodę, zdobywały wiedzę o lesie. Dodatkowo  ścieżki dydaktyczno- przyrodnicze pozwoliły  dzieciom poznać  niezwykłe okazy flory i fauny Parku. Szlak zaprowadził uczestników wycieczki do Rosenau –Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki,  w którym czekały na nich liczne atrakcje.  Była między innymi  jazda na karuzeli,  film w kinie 7D, przejazd kolejką, pobyt w wirującym domku, przeniesienie „Windą Strachu” do Kopalni Złota,  przejście ciemnymi korytarzami „Strasznej Sztolni”….   W Parku Żywiołów  uczniowie samodzielnie i  pod okiem opiekunów  poznawali prawa fizyki.  W Ogrodzie Wody odkrywali tajniki działania urządzeń wodnych.  Była to okazja do poznania sposobów wykorzystania energii wodnej oraz jej wpływu i znaczenia na ochronę środowiska.