Warto było zobaczyć tradycyjne Jasełka w SP 99 …

Święta Bożego Narodzenia są od zawsze z wielu powodów szczególnym czasem. Każdego roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 99 angażuje się w realizację działań, które tworzą świąteczny klimat, pielęgnują wielowiekowe tradycje i sprzyjają rozwojowi wszelkiej kreatywności.

Grudzień 2017 r. po raz kolejny wpisał się w historię edukacji na Księżu świątecznie i twórczo, czyniąc czas oczekiwania na Boże Narodzenie okresem wyjątkowej radości.

Młodsi i starsi uczniowie, pod wytrwałą opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz plastyki, techniki i języka angielskiego, chętnie uczestniczyli w artystycznych konkursach, projektując, a następnie wykonując świąteczne ozdoby i kartki. Pomysłowości i efektywności nie zabrakło żadnemu uczestnikowi konkursów.

Nauczyciele szkolnej świetlicy zorganizowali w holu parteru z pomocą dzieci kolorowy Świąteczny Kiermasz, na którym każdy oczekujący Bożego Narodzenia zainteresowany mógł kupić oryginalne dekoracje „handmade”, konsekwentnie inspirowane świątecznymi symbolami i nawiązujące do odległych tradycji (dochód z kiermaszu, podobnie jak w ubiegłym roku, przekazano na potrzeby Rodziny wychowującej dziecko z chorobą genetyczną).

A młodzież, pod troskliwą artystyczną opieką nauczycieli II etapu kształcenia, uczących na co dzień: religii, języka polskiego, muzyki, matematyki oraz informatyki, korzystając z muzycznego wsparcia utalentowanych kolędników – dzieci ze świetlicy szkolnej i ich opiekuna, zaprezentowała widowiskowe jasełka, których treść i artystyczna oprawa, zagwarantowały moc artystycznych doznań. Z rozmachem, fantazją i domieszką humoru zorganizowane przedstawienie dostarczyło nie tylko wiedzy na temat realiów Pańskiego Narodzenia, ale rozbawiło i rozśpiewało licznie przybyłych widzów.

Wszystkim zaangażowanym w organizację „świątecznych zadań specjalnych”, tj.: klasowych i szkolnych dekoracji, kiermaszowych ekspozycji oraz artystycznych wystąpień (muzycznych i scenicznych), wypada życzyć dalszych, równie udanych dokonań, z których radość była i będzie naszym wspólnych udziałem.

Anna Smolińska