6 grudnia 2017

Nadszedł grudzień- najbardziej magiczny miesiąc w roku, zaczynamy czuć w powietrzu święta, a na dworze mróz. Spadający śnieg, sprawia, że na dziecięcych twarzach pojawia się uśmiech, a lampki nadają świątecznego blasku naszemu miastu. Szóstego grudnia zjawia się długo oczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj.

Z tej okazji nasza klasa wybrała się do kina na bajkę pt. „Coco”- bohaterem filmu jest chłopiec Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Miguel jednak marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Za sprawą serii wydarzeń trafia do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. To właśnie tam przeżywa niezwykła przygodę i odkrywa prawdę o swojej rodzinie. Bajka pokazuje jak ważną rzecz jest mieć marzenia i dążyć do ich spełniania, lecz należy pamiętać o rozwadze i mądrej wyobraźni.

Otrzymaliśmy również prezenty od Świętego Mikołaja- karty ‘Star Wars’ dla chłopców oraz ‘Konie’ dla dziewczynek, Mikołaj nie zapomniał także o słodkościach.

Lubimy takie dni i oczywiście obiecujemy być grzeczni przez następny rok, nasza pani wychowawczyni również 🙂

wychowawca klasy Sara Szwacka