Nie da się ukryć, iż współczesne media wywierają duży wpływ na dzieci i młodzież. Telewizja i Internet kreują wyobrażenie o świecie młodych ludzi. Coraz częściej utożsamiają się z youtuberami bądź postaciami z filmów.

Nie powinniśmy się temu dziwić, skoro nawet powstają dziecięce wersje programów rozrywkowych.

W ostatnim czasie największą popularnością cieszyła się polska edycja The Voice Kids. Uczniowie oglądający występy swoich rówieśników zapragnęli ich naśladować. W taki oto sposób wymyślili nową zabawę, którą nazwali „The Voice Świetlica”.

Trzecioklasiści wręcz domagają się od wychowawców, by włączyli im muzykę do piosenek, które chcą zaśpiewać. Oczywiście całość występów jest oceniania przez profesjonalnych jurorów – tych czasami pojawia się w naszej zabawie więcej niż uczestników. 🙂

I choć nie pochwalamy zbyt częstego oglądania telewizji, a zwłaszcza różnych programów rozrywkowych, to zabawa w The Voice wyjątkowo przypadła nam do gustu. Dzięki niej wiele nieśmiałych dzieci chce śpiewać piosenki dla swoich kolegów i odkrywa w sobie nowe talenty.