W drugim tygodniu września skupiliśmy się na zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Bezpieczeństwo dzieci w przestrzeni miejskiej jest bardzo ważnym elementem naszych działach wychowawczych. Jako szkoła kładziemy nacisk na to, by dzieci zapoznały się ze znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną oraz zasadami ruchu pieszego. Zachęcamy także uczniów do tego, by nosili przy plecakach odblaski. Ku naszej wielkiej radości uczniowie znają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przyznają jednak, że czasami zapominają o tym, by niektóre zastosować. Dlatego też, na pewno będziemy jeszcze wracali do tego tematu, tak aby wszystkie zasady weszły nam w nawyk. W celu utrwalenia naszej wiedzy stworzyliśmy m.in.: plakaty o bezpiecznym mieście, wyklejanki z sygnalizacją świetlną, gry planszowe z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.