Serdecznie wszystkich witamy w naszych wielokulturowych tygodniach. Na początek kraj, z którym Wrocław posiada bardzo wiele wspólnego, czyli Niemcy. Pierwsze dni tygodnia niemieckiego nie były proste. Musieliśmy się wszyscy zmierzyć z wieloma zakorzenionymi w nas uprzedzeniami i stereotypami.  Jedno jest pewne, klasy trzecie doskonale poradzą sobie na lekcjach historii dotyczących II wojny światowej i A. Hitlera. J Mamy jednak nadzieję, że po naszych zajęciach przestaną postrzegać każdego Niemca, jako potencjalnego naśladowcę nazistów. Dyskusje były długie i zażarte, liczymy zatem, że przyniosą oczekiwane efekty.  Zdecydowanie lepiej wypadły w oczach dzieci zajęcia językowe. Niektóre grupy nawet zażyczyły sobie, aby na następne zajęcia p. Paulina przygotowała im kolejną porcję niemieckich słówek, których chcieliby się nauczyć. Uczniowie klas trzecich i czwartych otrzymali także zadanie specjalne. Polegało ono na przygotowanie w domu krótkich prezentacji o wskazanych landach i miastach niemieckich. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w zadanie! Z niecierpliwością czekamy na kolejne tygodnie wielokulturowe.